Płukanki przyciemniające włosy

Płukanki przyciemniające włosy

Niedawno pisałyśmy o domowych płukankach dodających objętości i sprężystości. Dzisiaj pora na kolejne naturalne kosmetyki – płukanki przyciemniające włosy. Jeśli chcesz wzmocnić odcień swoich włosów bez użycia środków z drogeryjnej półki, sięgnij po herbatę, kawę lub pokrzywę. Wsyp je do dzbanka, zalej wodą i gotowe!

Trzy płukanki przyciemniające włosy

Płukanka z herbaty

Czarna herbata odświeża i pogłębia nie tylko brązowy, czarny, ale również rudy kolor włosów.

Przygotowanie:

Czarną sypaną herbatę zalej wrzącą wodą. Przykryj talerzykiem i odstaw do zaparzenia na kilka minut. Odcedź. Odstaw do ostudzenia. Umyj włosy szamponem, po ostatnim płukaniu użyj płukanki. Po jej zastosowaniu nie musisz dodatkowo spłukiwać włosów wodą.

Płukanka z kawy

Systematycznie stosowana płukanka z kawy nie tylko przyciemnia kolor włosów, ale także je zmiękcza. Na tym nie kończą się dobroczynne właściwości tego domowego kosmetyku. Zawarta w nim kofeina zapobiega wypadaniu włosów, pobudza cebulki i ma pozytywny wpływ na ich mikrokrążenie.

Przygotowanie:

Kilka łyżek mielonej kawy zalej wrzącą wodą. Przykryj talerzykiem i odstaw na kilka minut. Następnie odcedź napar. Możesz dodać do niego trochę zimnej wody. Po umyciu i spłukaniu włosów zastosuj płukankę. Nałóż odżywkę i rozczesz włosy.

Płukanka z pokrzywy

Płukanka z pokrzywyNie bez powodu pokrzywa wykorzystywana jest do produkcji szamponów, odżywek i mgiełek do włosów. Pokrzywa ma właściwości oczyszczające i wzmacniające. Ponadto regularnie stosowana płukanka z pokrzywy nadaje włosom ciemniejszy odcień.

Przygotowanie:

Do zrobienia tej płukanki najlepiej użyć świeżych liści pokrzywy, które możesz zerwać na działce, w ogródku, w lesie. Poza sezonem wykorzystaj suszoną pokrzywę – możesz przygotować ją samodzielnie lub kupić liść pokrzywy w sklepie zielarskim.

Kilka łyżek pokrzywy zalej wrzącą wodą. Odstaw do zaparzenia i ostygnięcia. Po kilku minutach odcedź napar. Umyj i wypukaj włosy. Na koniec przemyj je w naparze z pokrzywy. Nałóż odżywkę i rozczesz kosmyki.

Wskazówki:

  • Jeśli masz suche lub zniszczone włosy, przed zastosowaniem płukanki nałóż na włosy nawilżającą maskę lub odżywkę. W ten sposób unikniesz dodatkowego przesuszenia włosów.
  • Jeśli masz czas, pomocz włosy dłużej w przygotowanym naparze. Dzięki temu efekt będzie bardziej widoczny.
  • Nie przygotowuj płukanki „na zapas”. Najlepsze działanie ma świeży napar.
  • Dla uzyskania najlepszego efektu stosuj płukanki regularnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *