Jak zrobić sól do kąpieli domowej roboty

Jak zrobić sól do kąpieli? Sól do kąpieli domowej roboty.

Jak zrobić sól do kąpieli? Wystarczy dosłownie kilka produktów! Ich listę znajdziesz w tym wpisie. Sprawdź też dlaczego nie warto stosować zwykłych żeli, kremów czy płynów do kąpieli.

Czy wybierając kosmetyk do czytasz skład produktu? Czy zastanawiasz się ile zawiera toksycznej chemii?
Niestety, większość soli i płynów do kąpieli to przede wszystkim szkodliwe dla naszego zdrowia substancje takie jak: oleje mineralne, barwniki, konserwanty, emulgatory, PEG, parabeny i sztuczne aromaty. Dlatego zachęcam Cię, abyś odłożył na sklepową półkę (lub wyrzucił do kosza) przepełnione chemią kosmetyki i sięgnął po to, co naturalne, prawdziwe i zdrowe. Po to, co dobre dla Ciebie i Twojego ciała.

Sprawdź, jak zrobić sól do kąpieli i pozwól sobie na relaks w pełnym tego słowa znaczeniu 🙂

Jak zrobić sól do kąpieli domowej roboty?

Składniki:

  • 3 szklanki gruboziarnistej różowej soli himalajskiej,
  • 2 łyżki kwiatów lawendy,
  • 15 kropli olejku lawendowego (możesz dodać również kilka kropli olejku różanego),
  • 1 łyżka dowolnego oleju (ja dodałam olej z wiesiołka),

Przygotowanie:

  1. Połącz wszystkie składniki i dobrze wymieszaj.
  2. Przełóż np. do szklanego pojemnika, słoika lub starego opakowania po kosmetykach (np. kosmetykach z chemią, które wyrzuciłeś do kosza :))

Kąpiel z solą domowej roboty pomoże Ci się zrelaksować, a dzięki olejkowi lawendowemu skutecznie zwalczysz bezsenność. Ponadto sól doskonale wypielęgnuje i wzmocni Twoją skórę, czyniąc ją jędrną i gładką. Sól ma również działanie złuszczające naskórek i pobudzające krążenie.

Sól himalajska zawarta w przygotowanym przeze mnie kosmetyku to jedna z najczystszych soli na Ziemi. Swą różową barwę zawdzięcza występowaniu dużej ilości makro i mikroelementów takich jak: wapń, magnez, jod czy żelazo. Zaleca się ją przede wszystkim osobom z chorobami stawów, infekcjami, różnymi chorobami skóry. Świetnie sprawdza się również u osób chcących oczyścić organizm z toksyn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *