Domowe płukanki do włosów

Domowe płukanki do włosów dodające objętości i sprężystości

Płukanka to jeden z najtańszych kosmetyków do włosów. Możesz ją zrobić sama korzystając z dostępnych w Twoim domu produktów. Dzisiaj proponujemy dwie domowe płukanki do włosów dodające objętości i sprężystości. Jeśli masz cienkie włosy, narzekasz na ich objętość, chcesz by stały się gęściejsze – wypróbuj obie płukanki, sprawdź, która z nich jest dla Ciebie lepsza i stosuj ją regularnie.

Domowe płukanki do włosów

Płukanka z korzenia mydlnicy i łopianu

Płukanka z łopianu i mydlnicyMydlnica zawiera saponinę – naturalny środek myjący, który dobrze sprawdza się w pielęgnacji włosów. Prócz tego mydlnica posiada właściwości nawilżające i witalizujące. Systematycznie stosowana pomaga zwalczyć łojtok i łupież skóry głowy.

Łopian zawiera wiele cennych składników; między innymi witaminę C, miedź, cynk, kobalt, mangan, żelazo. Jest środkiem, który idealnie nadaje się do wzmocnienia cebulek włosowych. Włosy po zastosowaniu płukanki z mydlnicy i łopianiu stają się idealnie puszyste i sprężyste.

Przygotowanie:
Do garnka wlej 5 szklanek wody. Doprowadź do wrzenia, a następnie wsyp 1 opakowanie mydlnicy i 2 łyżki stołowe korzenia łopianu. Pozostaw na ogniu przez 10 min. Zaparzaj zioła na delikatnym ogniu, tak, aby nie gotowały się zbyt mocno, gdyż mogą stracić swoje właściwości. Po przygotowaniu płukanki przecedź zioła, wlej je do miski i mocz włosy oraz skórę głowy przez kilka minut. Następnie zastosuj odżywkę do włosów cienkich i rozczesz włosy.

Płukanka z piwa

Płukanka z piwaDzięki tej płukance Twoje włosy odzyskają połysk i objętość. Stosując ją systematycznie, wzmocnisz strukturę włosa i podniesiesz witalność oraz sprężystość swoich kosmyków. Ponadto piwna płukanka podkreśla skręt loków, jest więc idealna dla osób kręconowłosych.

Przygotowanie:
Otwarte piwo pozostaw na kilka godzin do odgazowania. Następnie przelej je do miski i rozcieńcz z niewielką ilością przegotowanej i ciepłej wody. Zamocz włosy i potrzymaj je tak przez kilka minut. Płukanki z piwa nie używaj częściej niż raz w tygodniu, by nie przesuszyć włosów.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *