Natury FankiZdrowe przepisy i naturalne kosmetyki
  • Agnieszka
  • Ania
  • Regulamin
  • Kontakt
domowy krem do cery mieszanej

Naturalny krem do cery mieszanej z olejem tamanu i olejem z nasion malin

Listopad 10, 2017 0 comments Article Naturalne kosmetyki, Naturalne sposoby Agnieszka

Naturalny krem do cery mieszanej

W dzisiejszym wpisie przedstawię przepis na naturalny krem do cery mieszanej, której pielęgnacja jest dość skomplikowana, ze względu na to, że niektóre partie skóry są suche, a inne tłuste. Często pojawiają się na niej zaskórniaki i wypryski. Sekret pielęgnacji takiej skóry to odpowiednie oczyszczenie oraz nawilżenie skóry. Ważny jest także odpowiedni dobór składników kosmetyku. Ja zdecydowałam się na krem do cery mieszanej z olejem tamanu i olejem z nasion malin. Ty również możesz przygotować go samodzielnie!

Oprócz doboru składników, niebywale istotne jest także umiejętne połączenie fazy wodnej z fazą tłuszczową. Do tego celu potrzebny jest emulgator. Ja używam kosmetycznego wosku pszczelego, który sprawi, że olej i woda połączą się ze sobą, tworząc odpowiednią konsystencję. Dzięki fazie wodnej krem będzie lżejszy, a składniki odżywcze łatwiej i szybciej przenikną do naszej skóry, czyniąc ją nawilżoną i odpowiednio nawodnioną.

Jak przygotować fazę wodną?

Do tego celu możesz użyć czystej wody, hydrolatu lub zaparzyć ulubione zioła czy kwiaty. Ja zawsze stosuję trzecią metodę. Używam płatków róży, lawendy bądź rumianku. Do przygotowania fazy wodnej będziesz również potrzebowała gliceryny, która ma właściwości wiążące wodę, dzięki temu krem będzie bardziej jednolity, a potraktowana nim skóra nawilżona.

Jak przygotować fazę tłuszczową?

Faza tłuszczowa to wosk pszczeli, oleje, masła, które chcesz dodać do kremu. Jakie to będą oleje, zależy od rodzaju skóry. Bazą powinien być lekki olej, który nie będzie zbyt tłusty. Ja używam olejku ze słodkich migdałów, który jest doskonały do każdego rodzaju skóry.

krem do cery problematycznej

Przepis na krem do cery mieszanej:

Większość składników do przygotowania tego kremu zakupiłam w sklepie internetowym:

http://www.magicznyogrod.pl/

Sklep jest dobrze wyposażony, a obsługa bardzo miła 🙂

Składniki na krem 50 ml:

Faza wodna:

  • 25 ml wody,
  • ¼ łyżeczki gliceryny.

Faza tłuszczowa:

  • 20 g oleju ze słodkich migdałów,
  • 1,5 łyżeczki oleju tamanu,
  • 1 łyżeczka oleju z nasion malin,
  • 1,5 łyżeczki oleju różanego,
  • 1 łyżeczka oleju arganowego,
  • pół łyżki masła shea,
  • pół łyżeczki żelu hialuronowego 1%,
  • kilka kropli ekologicznego środka konserwującego,
  • 1 kapsułka witamina A+E,
  • 3 g wosku pszczelego,
  • 2 krople olejku lawendowego.

Przygotowanie kremu do cery mieszanej:

  1.  Zaparz ulubione zioła. Na początku polecam rumianek, potem możesz eksperymentować z innymi ziołami lub kwiatami.
  2.  Po zaparzeniu ziół dodaj glicerynę. Wymieszaj i odstaw.
  3. Masło shea, wosk pszczeli i wymienione oleje włóż do naczynia i umieść w kąpieli wodnej. Składniki muszą się rozpuścić.
  4.  Faza wodna oraz tłuszczowa musi mieć taką samą temperaturę. Najlepiej aby było to 40 stopni.
  5.  Aby połączyć fazę wodną z tłuszczową musisz użyć miksera, blendera lub spieniacza do mleka.
  6.  Fazę tłuszczową przelej do naczynia, w którym łatwo będzie Ci wymieszać składniki.
  7.  Na początku zblenduj samą fazę tłuszczową, do momentu, aż powstanie kremowa konsystencja.
  8. Następnie małymi partiami dodawaj wodę, cały czas blendując. Blenduj na wysokich obrotach.
  9.  Blenduj jeszcze chwilę, do czasu powstania emulsji.
  10.  Dodaj jedną witaminę A+E, olejek lawendowy, ekologiczny konserwant, żel hialuronowy.
  11.  Jeszcze raz mocno zblenduj.
  12.  Przełóż do słoiczka i przechowuj w chłodnym miejscu.

Co zawiera w sobie naturalny krem do cery mieszanej?

Olej ze słodkich migdałów zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy B1, B2, B6 oraz witaminę A i D. Dzięki olejowi ze słodkich migdałów Twoja skóra będzie zregenerowana, wygładzona oraz elastyczna. Idealnie nadaje się do skóry skłonnej do trądziku i zaskórniaków.

Olejek różany jest idealny do cery wrażliwej. Łagodzi podrażnienia i dodaje skórze blasku.

Olej arganowy posiada bogate właściwości przeciwutleniające. Nadaje skórze młody wygląd i zwiększa jej elastyczność.

Olej tamanu zaliczany jest do olejów o wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Posiada właściwości przeciwzapalne, zapobiega tworzeniu się zaskórniaków oraz przyśpiesza gojenie się ran.

Olejek lawendowy zmniejsza ilość bakterii wywołujących trądzik i zmniejsza wydzielanie łoju. Olejek lawendowy jest naturalnym konserwantem.

Olej z nasion malin zapobiega utracie wody z naskórka, działa przeciwzapalnie i łagodząco. Szczególnie polecany jest do skóry tracącej jędrność.

Żel hialuronowy spełnia ważną rolę w procesie właściwego nawilżenia skóry. Zwiększa przenikanie składników odżywczych do skóry i pomaga spłycić zmarszczki. Powoduje, że skóra jest elastyczna, jędrna i gładka.

Masło shea zawiera witaminę E i F, prowitaminę A, alantoinę oraz fitostrole. Świetnie sprawdza się w pielęgnacji skóry skłonnej do podrażnień.

Gliceryna doskonale łagodzi podrażnienia i przyśpiesza jej regeneracje. Poprawia elastyczność i jędrność skóry. Gliceryna również wpływa pozytywnie na trwałość naszych kosmetyków.

Witamina A ma zdolność do normalizacji rogowacenia skóry, dzięki czemu skóra jest mniej szorstka, bardziej wygładzona. Witamina A wpływa na syntezę kolagenu i elastyny, a tym samym poprawia jędrność i elastyczność skóry, redukuje również drobne zmarszczki.

Witamina E jest określana jako „ochraniacz”, chroni przed utlenieniem i niszczeniem lipidów naskórka, włókien kolagenowych i elastycznych skóry. Aktywizuje i działa odżywczo na skórę, poprawia jej ukrwienie i zwiększa elastyczność tkanki łącznej. Zabezpiecza przed szkodliwym wpływem zanieczyszczonego powietrza.

Dlaczego warto stosować naturalne kremy?

Czy zastanawiałaś się ile toksycznych substancji znajduje się w drogeryjnych kremach? Czy czytasz, jaki zawierają skład? Niestety, wiele produktów, które znajdziesz na sklepowych półkach może być zgubnych dla Twojej skóry i zdrowia, dlatego zachęcam Cię, abyś sięgała po to co naturalne, ponieważ natura oferuje nam samo bogactwo odżywczych składników.

Jeśli jesteś czytelnikiem naszego bloga, wiesz, że uwielbiam przygotowywać własne kosmetyki. Wtedy zamieniam moją kuchnię w małe laboratorium, co sprawia mi naprawdę dużo radości i satysfakcji 😉 Od jakiegoś czasu każdy mój dzień zaczynam i kończę od używania domowych kosmetyków.

Swoją przygodę z naturalnymi kosmetykami rozpoczęłam od prostych płukanek do włosów. Moja babcia miała duży ogród, w którym uprawiała przeróżne zioła i przyprawy. Wtedy też zaczęłam poznawać ich szerokie właściwości. Od kiedy tylko pamiętam moim największym kosmetycznym wyzwaniem było przygotowanie własnego kremu, ponieważ zawsze wydawało mi się, że to coś naprawdę trudnego. Przyznam, że pochłania to trochę czasu i wymaga zaangażowania oraz precyzji, jednak praktyka, czyni mistrza! 😉

Przeczytaj również:

  • DOMOWEJ ROBOTY MGIEŁKA DO CIAŁADOMOWEJ ROBOTY MGIEŁKA DO CIAŁA
  • Domowy antyperspirant o zapachu lawendyDomowy antyperspirant o zapachu lawendy
  • Tonik domowej roboty przeciw trądzikowiTonik domowej roboty przeciw trądzikowi
Tags: domowe kosmetyki, naturalne kosmetyki

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obserwuj nas na instagramie:

…

Wyszukaj

Polub nas na FB!

Zdrowe przepisy i naturalne kosmetyki – blog

Zdrowe przepisy

Na naszym blogu znajdziesz przede wszystkim przepisy bez glutenu, dania wegańskie i potrawy wegetariańskie. W naszym menu nie brakuje jednak także dobrej ryby, tradycyjnego rosołu i ulubionej wątróbki. Nie wpisujemy się w kulinarne schematy, jemy zdrowo, ale zgodnie z naszą intuicją.

Naturalne kosmetyki

Najlepsze kosmetyki to te naturalne. Przygotowujemy je na bazie ulubionej lawendy, ale dodajemy do nich również olejki, które są największym kosmetycznym skarbem natury.

Copyright Natury Fanki 2021 - Theme by ThemeinProgress

Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.OK Więcej informacji
Privacy & Cookies Policy