Ekologiczna przyprawa do zup

Ekologiczna przyprawa do zup „Dary Natury” – recenzja

Rodzinny dom, mama krząta się wokół kuchni. Podaje niedzielny obiad. Na pierwsze danie obowiązkowo rosół. Doprawiony solą, pieprzem, ziołami. Smakuje pysznie, nie potrzeba mu nic więcej. Jednak tata – zwolennik ostrych smaków sięga po swoją ulubioną przyprawę w szklanej butelce – słynną polską magi. Po wlaniu kilku kropel do dania, staje się ono jeszcze smaczniejsze… ale również niezdrowe.

Na początku mojej przygody z gotowaniem ja także doprawiałam zupy używając magi. Jednak im więcej czytałam o gotowaniu i im częściej rozmawiałam z Agnieszką (najbardziej zagorzałą zwolenniczką zdrowego jedzenia, jaką znam), tym bardziej starałam się zmienić swoje dotychczasowe kulinarne nawyki. Zamiast magi, postanowiłam stosować lubczyk oraz ekologiczne przyprawy. Dzisiaj chciałabym zrecenzować dla Was jedną z nich – ekologiczną przyprawę firmy „Dary Natury”.

Uniwersalna ekologiczna przyprawa do zup – Dary Natury

Ekologiczna przyprawa do zup Dary Natury

Opakowanie

Przyprawa zamknięta jest w przyjemnym dla oka małym brązowym kartonie. Atrakcyjność pudełka podnoszą białe elementy kojarzące się z sielskością i wsią. Wadą opakowania jest to, że wyjmując przyprawę z foliowego woreczka znajdującego się w kartonie, można łatwo ją rozsypać.
Ocena opakowania – 4/5

Skład

Skład ekologicznej przyprawy uniwersalnej do zup Dary NaturyW skład przyprawy wchodzą następujące produkty:

– oregano,
– grzyby suszone,
– gałka muszkatołowa,
– gorczyca,
– czosnek,
– imbir,
– bylica,
– kozieradka,
– czosnek niedźwiedzi.

Wymienione składniki są dodane do mieszanki w różnych proporcjach. Mieszanka pozbawiona jest chemicznych dodatków, ulepszaczy i konserwantów, a składniki są w 100% naturalne. W składzie brakuje lubczyku, który moim zdaniem dodatkowo podkręciłby smak doprawianych potraw.

Ocena składu – 4/5

Działanie

Kompozycja oregano, gorczycy, imbiru, czosnku niedźwiedziego i kilku innych przypraw nadaje zupie przyjemny aromat i dobry smak. Niestety, by potrawa była naprawdę wyrazista, trzeba użyć dość dużo mieszanki, co w połączeniu z niewielką zawartością opakowania (50 g) jest mało ekonomicznym rozwiązaniem. 
Ocena działania – 4/5

Cena

Cena uniwersalnej przyprawy ekologicznej „Dary Natury” wynosi ok. 6 zł. Jest to dość wysoka stawka za niewielkie opakowanie produktu. Mimo to warto ją kupić, ponieważ dobry skład mieszanki rekompensuje jej cenę.
Ocena ceny – 4/5

Podsumowanie

Ekologiczna uniwersalna przyprawa do zup „Dary Natury” to moim zdaniem dobra alternatywa dla klasycznej magi. Choć cena produktu jest dość wysoka, warto ją ponieść, by cieszyć się daniami pozbawionymi chemicznych dodatków, ale jednocześnie mającymi dobry smak i aromat.
Ogólna ocena produktu – 4/5

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *